דיפנדר ה-2 מיליון
ינואר 2016 | 63 גיליון
לנד רובר מסכמת כמעט 70 שנות ייצור עם מכירה פומבית של הדיפנדר 2,000,000

בשנת 2015 סיכמה לנד רובר 67 שנות ייצור ו-2 מיליון יחידות של דיפנדר. אותו דגם אשר היה מעמודי התווך של מותג לנד רובר ומקור ה-DNA של כל הדגמים אשר משווקים גם היום.  רכב העבודה הספרטני הוכיח את יכולתו לאורך השנים, במקומות הגיאוגרפיים המאתגרים ביותר ובזירות העימותים הקשות יותר בעולם. הדיפנדר קיבל את התיאור "אייקון" בעבודה קשה ומלחמות רבות.
לצד היכולות מבית שיש בכל דיפנדר, אשר יצא מקו היצור בסוליהול, דיפנדרים זוכים להערכה רבה בזכות האפשרויות הבלתי מוגבלות כמעט להתאמה אישית ומכאן להתאים לביצוע של כל משימה. מתוך 2 המיליון היחידות אשר יוצרו, 75% מהם עדיין בשימוש - נתון מדהים של מיליון וחצי יחידות בעשרות גרסאות שונות. בשנת 2015, עם פרוץ חגיגות סוף הדגם, ראינו גאות של גרסאות מיוחדות ומהדורות ייצור מוגבלות של דיפנדר. בחלקן גרסאות מקוריות של לנד רובר כמו: AUTOBIGRAPHY, ADVENTURE ו-HERITAGE המקסימה אשר נצבעה בגוון הצבע מעודפי חיל האוויר המלכותי.   חלק מסדנאות השיפורים כמו "ווילדקאט", "קאהן" ואחרות הלכו הרבה יותר רחוק ולא הסתפקו רק בשינויי מרכב וריפודי עור מלא בכל חלל הפנים, אלא גם הוסיפו לקלחת מנועי 8V אימתניים עם 500 כוחות סוס ויש אף שהוסיפו סרן שלישי למי שחייב הנעה 6X6. והמחיר יכול להתחרות בגרסאות היקרות ביותר של ריינג' רובר.
בחודש שעבר העלתה לנד רובר את הדיפנדר האחרון שיוצר, ה-2 מיליון במספר, למכירה פומבית בבית המכירות BONHAMS. בית המכירות היוקרתי, אשר מתמחה ביצירות אומנות, תכשיטי יוקרה ובשנים האחרונות מוביל את הסצנה במכירות פומביות של מכוניות קלאסיות.
מדובר בדיפנדר 90 סטנדרטי כמעט לגמרי עם מנוע "פומה" 2.2 ל' אשר מפיק 122 כ"ס ומזין את הכוח לתיבת הילוכים ידנית עם שישה יחסי העברה. וויזואלית ההבדל הוא בצבע שחור מבריק לגריל מלפנים, הגג, כנפוני הגלגל והחישוקים צבועים שחור, תגית עם סימול מספר הייצור (המרשים) מאחור, איור של מפת של רד וורף באי (Red Wharf Bay) שבאנגלסי ויילס, המקום בו הגה מהנדס הרכב מארק ויליס את הקונספט של לנד רובר לראשונה בשרבוט על החול לפני כמעט 70 שנים, על דופן שמאל ורקום על ריפודי המושבים ולוחית רישוי המסומלת S90 HUE כהומאז' ללוחית הרישוי של הלנד רובר הראשון שירד מפס הייצור ב-1948.
לנד רובר העלתה את הדיפנדר ה-2 מיליון למכירה כאשר כל ההכנסות ייתרמו לצלב האדום ולקרן נולד לחופש אשר פועלת להצלת חיות בר כלואות וכן לשימור אלו החיות בטבע. באירוע המרגש נסגרה המכירה הפומבית בסכום של 400 אלף ליש"ט (כ-2.3 מיליון שקלים).