ממשיכים בעשייה
מאי 2016 | 65 גיליון
רוח ההתנדבות ממשיכה להוביל את מועדון לנד רובר ובכל פעם שאנחנו מגיעים לטיולים האלו במטרה לחזק – אנו תמיד יוצאים מחוזקים יותר

אנו ממשיכים במסורת ההתנדבות והעשייה. בחודשים האחרונים הוצאנו לפועל שני טיולים, במידה רבה אירועים, אשר הפכו לאבני דרך בלוח השנה של פעילות המועדון ונועדו לשמח ולהעשיר את מי שגורלו לא שפר עליו.

בתי דולב

הטיול הראשון בוצע בשיתוף עם עמותת בתי דולב - עמותה המסייעת ונותנת קורת גג לנערות בסיכון, אשר נקלעו למצוקות קשות מאד ובלית ברירה הוצאו מבתי הוריהן. במקרים מסוימים הנערות נקלטות אחרי שממש הגיעו למצבים קיצוניים והמפגש עם העמותה היה בגדר הצלת חיים. העמותה, המסייעת לבנות לשקם את חייהן ולספק להן את הכלים לבנות את עצמן, פעילה כבר 25 שנים - היא המוצא אחרון כדי לעצור את ההתדרדרות החברתית והאישית.

כחלק מהתרומה לפעילות של עמותת בתי דולב התנדבו חברי מועדון לנד רובר להוציא את הנערות ליום בטבע - לשבור את שגרת יומן עם חוויה מיוחדת של טיול בשטח. בשביל חלקנו זה מאד מוכר, בשביל רוב הבנות – זו הפעם הראשונה, שאחרת לא יוכלו לחוות בכלל פעילויות מסוג זה. המתנדבים הגיעו לשמח ולפנק את הבנות ובעיקר הראו להן שיש אופק ותקווה לעתיד טוב יותר.

נתיב השיקום מוליך גם דרך שירות משמעותי בצה"ל או בשירות לאומי. כך גם נוצר החיבור ליחידת עוקץ (מי שלא מכיר זו יחידת הכלבנים של צה"ל). בנות היחידה הגיעו במיוחד ליום הפעילות שלנו ונפגשו עם הבנות וקהל המתנדבים בשעת הפסקת הצהריים. במהלך המפגש נוצר שיח ער אודות פעילויות היחידה והאפשרויות הרבות הקיימות לבנות בצה"ל. השיחה עוררה עניין רב בין בנות העמותה וסקרנות רבה אודות עתידן הצבאי. העניין הרב שהחיילות מעוקץ יצרו בקרב בנות העמותה, מחזקת אותנו במועדון לנד רובר כי תרמנו ולו במעט לשיקומן של אלו אשר קשיים היו מנת חלקן מילדות.

זכרון מנחם

יומו השלישי והאחרון של מחנה האביב של עמותת זכרון מנחם, התמלא זו השנה הרביעית ברציפות על ידי שתי שיירות ארוכות של לנדרוברים ובהם חברי המועדון. לדברי חיים ארנטל, מייסד ומנהל עמותת "זכרון מנחם" טיול הלנד רוברים והמפגש עם בעלי המכוניות הוא גולת הכותרת של הימים מלאי הפעילות במחנה האביב.

חיים ארנטל איבד את בנו, מנחם, למחלת הסרטן אחרי יותר מעשור של מלחמה במחלה הזו.     חיים ואשתו מירי הקימו את העמותה בשנת 1990 כדי לנצל את הידע שצברו, בעל כורחם, בהתמודדות של ילד-מול-סרטן כדי לעזור לילדים אחרים וכדי לשפר את איכות חייהם. הפעילות מתפרשת היום גם מחוץ לגבולות ישראל וכוללת נדבכים רבים, בין אם נפשיים או גופניים ואסתטיים.

השנה הצטרף גם כוח של משמר הגבול לשיירת הלנד רוברים ולא רק על תקן של אבטחה אלא כחלק בלתי נפרד מהאירוע עצמו.

מאחר ומדובר בכמות גדולה של ילדים וכלי רכב, הפעילות התפצלה לשני מסלולים: עופר ורד, שמוביל את טיולי מועדון לנד רובר הוביל את החצי השיירה במעלה לכיוון בני יהודה הישנה, דרך ביר א - שוקום, נחל אל על ובמורד הנחל למפגש עם סמך. רובי גולדשטיין, איש לנד רובר בצפון, הוביל את חצי השיירה השני לתוך נחל כנף, אום אל קנטיר ולמפגש המרגש בסיום המסלול.האנרגיות של מחנה האביב עולות ומתחזקות בכל שנה ורבים מהמתנדבים אשר חוזרים נרגשים מהאושר הרב שנגרם לילדים חולי הסרטן, מטיול שלנו נראה רגיל לגמרי בלנד רובר.

התרומה לקהילה היא חלק מהקוד של מועדון לנד רובר והיא ציר מרכזי בפעילות המועדון שלנו. לאורך השנה אנו מקיימים פעילות דומה עם גופים שונים. אם תמצאו בלבכם את הרצון להצטרף ולתרום אנא צרו עמנו קשר: sivan@landrover.co.il