אתגר הניווט של לנד רובר
מאי 2016 | 65 גיליון
דרך חדשה להכיר את הארץ

צילומים: יובל מורן

במהלך חודש מרץ הוצאנו לדרך את אתגר הניווט המשפחתי הראשון של לנד רובר. גם אם השם נשמע בתחילה מעט "מאיים", מדובר באירוע משפחתי קליל ונעים לכל דבר.

כעשרים משפחות הגיעו בבוקר אביבי מושלם לנקודת הכינוס כדי לקבל לידיהן ערכת משתתף אשר כללה בין השאר גם כתב חידה ומפה עליה מסומנות נקודות ציון רלוונטיות למשחק. על המשפחות היה לפענח את כתב החידה, להגיע לנקודה ולזהות אותה - צילומית - פיזית בשטח, מתוך מגוון האפשרויות שניתנו. האתגר, כמו כל אתגר ברוח לנדרוברית אמיתית, היה מוגבל בזמן וזה היה מרשים לראות איך המשפחות אשר החלו את היום בניווט מהוסס, הגבירו את הקצב, תפסו את העניין ולסיום אפילו רצו בין הנקודות.

הצוות המנצח (משפחה) זכה בערכת שטח לטיולים הכוללת שולחן וכסאות קמפינג איכותיים ביותר.

העיקרון מאחורי האתגר היה להכיר חבל ארץ בדרך אחרת. לא לרוץ ולשטוף דרכו כמו בראלי מכוניות, אלא טיול מלמד ולגמרי לא ברוח ניווט צבאי לחוץ, ממנו חששו רבים בתחילה. אצל משפחות רבות התפתח דפוס דומה: הילדים מנווטים, ההורים נוהגים בלנד רוברים עד ליעד.

המשחק התקיים באזור פארק קנדה ושער הגיא. נגע באתרי הנצחה, משלטים, כלל נהיגה בשטח והביא הרבה מאד מרוח ההרפתקה הטמונה ב-DNA של כל לנד רובר ממנו חוו כל משתתפי האתגר.

נראה היה שהמשחק, אשר היה גם טיול מהנה לכולם, הביא עימו לעליה נרגשת ברמות האדרנלין, גיבוש משפחתי בין הצוותים ובעיקר, תיאבון רב לאתגר הבא. היה כיף!